Zrušení rozhodnutí o sankci za udělené karty

Výkonný výbor KSSTÚK na dnešní schůzi projednal odvolání TTC Roudnice n.L. proti rozhodnutí STK KSSTÚK ve věci udělení pokuty ve výši 500,- Kč (potrestání hráče Václava Brhovského za nevhodné chování během utkání – uděleny 3 ŽK). Jednalo se o utkání 11. kola KP II. C mezi domácím KST Kalich Litoměřice a TTC Roudnice n.L. B.

Původní rozhodnutí STK bylo zrušeno s odvoláním na ustanovení Pravidel stolního tenisu 3.5.2.3a (karty může udělovat pouze rozhodčí delegovaný KSSTÚK).

poučení z článku 338.01 SŘ

Řídící svaz může stanovit, že pro některé nižší třídy soutěže nebudou vrchní rozhodčí delegováni. V takových případech povinnosti vrchního rozhodčího přejímají vedoucí obou družstev, přičemž vlastním řízením průběhu utkání je pověřen vedoucí domácího družstva.

2 Komentářů

  1. Václav Nedbal

    Poučení z článku plně akceptuji, ale v rozpisu pro soutěžní ročník 2016/2017 v článku 14.Rozhodčí odstavec b) stojí : “ Utkání ostatních soutěží – hlavního rozhodčího zajistí vždy pořadatelský oddíl (klub).Vrchní rozhodčí utkání nesmí být současně startujícím hráčem.“
    Jen chci připomenout, že vedoucí domácího družstva se ujímá funkce vrchního rozhodčího až tehdy, když pořadatelský oddíl (klub) vrchního rozhodčího nezajistí. Jinak za „poučení“ děkuje Václav

  2. Žielinský (Autor)

    Upřímně – jedinou cestou bude delegování rozhodčích ve všech soutěžích a ne jen v divizi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code